درس | ثبت موقعیت مکانی (۱ دقیقه)

ثبت موقعیت مکانی در نرم ‌افزار اندروید پارسیک

هر مشتری یک موقعیت مکانی مشخص دارد. در قسمت پایین سمت راست پروفایل مشتری، گزینه‌ای به نام «موقعیت مکانی» را مشاهده می‌کنید. با کلیک روی این بخش، دو گزینه ثبت موقعیت و نمایش موقعیت برای شما به نمایش درمی‌آید. از قسمت «ثبت موقعیت» می‌توانید موقعیت مکانی جدید را ثبت یا اصلاح کنید و سپس نیز با استفاده از قسمت «نمایش موقعیت»، می‌توانید صحت موقعیت مکانی را بررسی کنید.

ثبت موقعیت مکانی

۱.  ثبت موقعیت مکانی

با کلیک بر روی این دکمه، نقشه‌ای برای شما باز می‌شود که می‌توانید موقعیت مکانی را انتخاب کنید. دقت کنید که اگر موقعیت از قبل ثبت شده باشد، پنجره‌ای برای شما باز خواهد شد با این مضمون که (برای این مشتری موقعیت ثبت شده است. آیا مایلید موقعیت را اصلاح کنید؟). سپس شما باید گزینه «بله» را انتخاب کنید تا به موقعیت مشتری بر روی نقشه دسترسی پیدا کنید. برای ثبت این موقعیت کافی است دکمه «ثبت موقعیت مکانی» را انتخاب کنید. تمام شد! موقعیت مشتری با موفقیت ثبت شد.

ثبت موقعیت مکانی

۲.  نمایش موقعیت

پس از آنکه ثبت موقعیت انجام شد، مجدداً به صفحه اصلی پروفایل مشتری بازگردانده می‌شوید. برای بررسی موقعیت مکانی کافی است تا روی «موقعیت مکانی» کلیک کرده و سپس نیز «نمایش موقعیت» را انتخاب کنید. موقعیت ثبت شده بر روی نقشه نمایش داده می‌شود که می‌توانید به‌راحتی آن را بررسی کنید.

نمایش موقعیت

پارسیک حساب
پارسیک در تهران
پارسیک در اهواز