بخش 1 | تعاریف
بخش 2 | خرید و فروش
بخش 3 | دریافت و پرداخت
بخش 4 | مالی
بخش 5 مباحث ترکیبی
بخش 6 | معرفی کلی نرم‌افزار

سرفصل ۳ | فرم اشانتیون گروهی کالا (۷ دقیقه)

اشانتیون گروهی

در نرم‌افزارهای حسابداری چندین مدل اشانتیون همچون اشانتیون کالایی و مبلغی وجود دارد. منظور از اشانتیون کالایی این است که بر اساس هر کالا، به مشتریان اشانتیون داده می‌شود. به طور مثال چنانچه شخصی از یک کالای مشخص ۱۰ عدد خریداری نماید، مقداری اشانتیون دریافت می‌کند. منظور از اشانتیون مبلغی نیز این است که مبلغی را مشخص می‌کنند و هر شخصی که به اندازه آن مبلغ خرید کند از اشانتیون بهره‌مند می‌شود. در این میان یکی از اشانتیون‌های کاربردی، اشانتیون گروهی است. 

منظور از این اشانتیون گروهی این است که اگر شخصی مثلاً ۱۰ کارتن آبمیوه خریداری کند، یک کارتن آبمیوه به‌عنوان اشانتیون دریافت می‌کند. شما می‌توانید این طرح را در بخش اشانتیون گروهی نرم افزار بر روی هر محصولی که می‌خواهید، اعمال نمایید. همچنین یکی از امکانات جالب نرم افزار پارسیک این است که می‌توانید این کالاهای رایگان را متناسب با اهدافی که دارید طبقه‌بندی کنید. برای مثال شما می‌توانید تعیین کنید که مشتریان با خرید ۵ عدد کنسرو لوبیا، ۱ عدد رایگان و با خرید ۱۰ عدد کنسرو لوبیا، ۲ عدد کنسرو رایگان دریافت کنند. 

شما می‌توانید به‌راحتی این تعداد و اشانتیون‌ها را مطابق با میل خودتان تنظیم کنید. از ردیف آخر می‌توانید اشانتیون را به حالت تکرارشونده اعمال نمایید. یعنی مشتریان با خرید بیش از ۲۰ عدد کنسرو، ۴ عدد کنسرو رایگان دریافت خواهند کرد. حال تفاوتی ندارد که ۲۰ عدد کنسرو خریداری کنند یا ۵۰ عدد. در هر صورت همان ۴ عدد کنسرو را به رایگان دریافت می‌کنند.

اشانتیون گروهی

اشانتیون جزء و کل 

در بالای جدول دو بخش تحت عنوان اشانتیون بر اساس واحد جزء و اشانتیون بر اساس واحد کل قرار دارد. “حالت جزء” محصولات را به تعداد حساب می‌کند؛ یعنی ۳۰ عدد کنسرو. در “حالت کل” کالاها به طور کلی محاسبه می‌شوند؛ مثلا یک کارتن کنسرو. شما می‌توانید اشانتیون گروهی را برای سرگروه اعمال نمایید. به این صورت که مواد غذایی را شامل شود و یا از همان ابتدا زیرگروه‌ها را ذکر کنید. 

نحوه فعال‌سازی اشانتیون گروهی 

اشانتیون‌های گروهی به طور پیش‌فرض بر روی نرم‌افزار فعال نیستند. ازاین‌رو باید خودتان این بخش را فعال نمایید. برای این کار باید به منوی “تنظیمات” بروید و از بخش “اشانتیون”، گزینه “اشانتیون گروهی” را انتخاب کرده و ثبت نمایید. سپس می‌توانید در فرم فروش آن را امتحان کنید. پس از فعال‌سازی این گزینه، نرم‌افزار به طور خودکار تمام موارد را اعمال می‌کند.

پارسیک حساب
پارسیک در تهران